خوش آمدید

قلعه آلانیا (Castle of Alanya) ترکیه

قلعه آلانیا   
       

قلعه آلانیا (Castle of Alanya) ترکیه

   
قلعه آلانیا (Castle of Alanya) مهم ترین مکان گردشگری شهر آلانیاست. این قلعه از دوران سلجوقی باقیمانده است و تا به امروز از آن حفاظت شده است. در سال ۱۲۲۵ در محل خرابه های قلعه روم ، به دستور سلطان سلجوقی علاء الدین کیقباد این قلعه جدید ساخته شده است.

قلعه آلانیا دارای ۳ ردیف حصار می باشد از قلعه های درونی و بیرونی تشکیل یافته است . قلعه قرون وسطی با سه دامنه از دیوار، ۸۳ برج و ۱۴۰ کنگره در ۲۵۰ متر بالای یک شبه جزیره سنگی با پیش رفتگی به دریای مدیترانه قرار دارد. این قلعه توسط دیواری به طول ۶٫۵ کیلومتر دور تا در آن احاطه شده است. . این قلعه دارای چندین دروازه با نقش های زیبا بر روی آنها می باشد.

در قلعه آلانیا تعداد زیادی از بناهای تاریخی مانند کاخ ها، مساجد و مقبره وجود دارند. اکنون این قلعه، موزه هوای آزاد است. اکلیسای آیا یورگی ، مسجد سلطان سلیمان قانونی ، آرامگاه سلطان آکشابه ، حمام سلجوقی ، اماکن باستانی ، آرامگاه سیتی زینب کاخ سلطان علاء الدین ، آب انبارهای کوچک و بزرگ ، فانوس دریایی و زندان بوده و یک خزانه تاریخی در این قلعه قرار دارند.


نظرات مطلب

فرم ارسال نظر

درباره سایت

  • مرجع اصلی چارتر های تور ترکیه 97،تور ترکیه نوروز 97، تور آنتالیا، تور آلانیا، با ارزان ترین قیمت. رزرو هتل و بلیط هواپیما

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات