خوش آمدید

درباره آنکارا بیشتر بدانید

آنکارا پایتخت ترکیه

آنکارا پایتخت ترکیه و بعد از استانبول، دومین شهر بزرگ این ترکیه است ، این شهر در کانون مرکزی ترکیه مرکزی واقع گردیده است. جمعیت آن حدود چهار و نیم میلیون نفر است. آنکارا در حقیقت مرکز اداری و سیاسی ترکیه و یک شهر بزرگ دانشگاهی می باشد، و به همین علت، جمعیت زیادی از کارمندان دولت و دانشجویان را به خصوص در دانشگاه Bilkent در خود جای داده است.

آنکارا
آنکارا

شهری سیاست مدار

آنکارا به عنوان پایتخت، پذیرای سیاستمداران خارجی و کارمندان سفارتخانه ها است، و از این رو کالاها و خدماتی در آن پیدا می شود که به سختی می توان نظیر آنها را در شهرهای دیگر، پیدا کرد. آنکارا یک شهر مدرن و شلوغ می باشد که در نگاه اول چیزی بیش از یک جنگل بتونی تیره به نظر می رسد. در نتیجه بسیاری از گردشگران از آن به عنوان نقطه ترانزیتی برای عزیمت به شهرهایی مانند قونیه و کاپادوکیه استفاده می کنند.

آنکارا
آنکارا

هرچند در آنکارا هم جاذبه ­های فراوانی برای علاقمندان وجود دارد. آنکارا برای مردم سکولار، اهمیت نمادین دارد. اینجا محل آغاز عصر نوین ترکیه می باشد. که نماد انقلاب و جمهوری می باشد.

آنکارا
آنکارا

آب و هوای آنکارا

آنکارا درست همانند باقی بخش های ترکیه، دارای اقلیم مدیترانه ای است.زمستان هایی سرد و معمولاً همراه با برف می باشد. دمای هوا معمولا زیر صفر درجه می باشد، اما به ندرت و به هنگام شب، به دمای زیر پانزده درجه  سانتی گراد می رسد. به علت میزان کم بودن رطوبت نسبی، فصل های تابستان اغلب اوقات گرم و خشک هستند که در ناحیه ی ساحلی هوایی بی نظیر را به ارمغان می آورند.

برای اطلاع از آخرین وضعیت آب و هوای آنکارا برای سفر می توانید به این لینک مراجعه کنید: Ankara Weather

آنکارا
آنکارا

تجارت در آنکارا

آنکارا از شهرهای مهم تجاری ترکیه به حساب می آید، رشد اقتصادی بی نظیر این شهر بیشتر در زمینه صنعت پوشاک، بانکداری، حمل و نقل، ارتباطات و توریسم است به شکلی که این رشد اقتصادی در اقتصاد این کشور تاثیر بسزایی گذاشته است، این شهر در صنعت کشاورزی دارای محصولات خوبی مانند آلو، تخم مرغ،ذرت، انجیر، زردآل و فلفل گیاهی سبز است.


درباره سایت

  • مرجع اصلی چارتر های تور ترکیه 97،تور ترکیه نوروز 97، تور آنتالیا، تور آلانیا، با ارزان ترین قیمت. رزرو هتل و بلیط هواپیما

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات