خوش آمدید

حقیقتی جالب درباره آنتالیا

جایگاه آنتالیا در مرز میان دو قاره چشم انداز این کشور را شکل می بخشد. قاره پهناور آسیا و قاره اروپا در آنتالیا با هم برخورد می کنند. قاره سوم، آفریقا در آن سوی مدیترانه قرار گرفته است. این قاره ها در پوسته در حال رانش یا لغزش زمین به صفحه ها می پیوندند.

آنتالیا
آنتالیا

اگر صفحهای با تکانی ناگهانی جا به جا شود، زمنی لرزه رخ می دهد. وقتی قاره ها یه یکدیگر فشار وارد می کنند،رشته کوه ها روی زمین شکل می گیرند. رشته کوه های بسیاری در آنتالیا پراکنده اند، بر اثر اصطکاک و برخورد این 3 قاره بزرگ با یک دیگر پدید آمده اند.

آنتالیا
آنتالیا

فعالیت آتشفشان ها در شکل گیری دیگر کوهها موثر است. به طوری که بارها موجب کم شدن رونق تور آنتالیا در بین گردشگران شده است. بر اثر جابجایی صفجه ها هسته گذاخته زمین به بیرون فوران می کند و به این ترتیب آتشفشان ها فعال می شوند.

آنتالیا
آنتالیا

جایگاه آنتالیا در نقطه برخورد قاره ها ویژگی های جغرافیایی این کشور را پدید آورده اند. آنتالیا سرزمینی است که بخض میانی آن مسطح است، رشته کوه ها پیرامون این بخش واقع شده اند و سواحل تاهموار پیرامون کوه ها قرار گرفته اند.


درباره سایت

  • مرجع اصلی چارتر های تور ترکیه 97،تور ترکیه نوروز 97، تور آنتالیا، تور آلانیا، با ارزان ترین قیمت. رزرو هتل و بلیط هواپیما

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic