خوش آمدید

پرچ، نام شهری تاریخی در آنتالیا

ترکیه از جمله کشورهای بسیار پر جاذبه خاورمیانه است که عمده جاذبه های توریستی آن نیز مربوط به دوره عثمانی و پیش از ان می شود. حتی در شهر آنتالیای این کشور که بیشتر به لحاظ سواحل خود شهرت دارد هم می توان چندین جاذبه تاریخی مشاهده کرد.

شهر باستانی پرج (Perge City Antalya) یکی از شهر های قدیمی و تاریخی ترکیه است که در ۱۸ کیلومتری آنتالیا قرار گرفته است. این منطقه در سال ۱۵۰۰ میلادی محل اقامت هیتیت ها به شمار می رفته است. جاده سنگفرش شده این منطقه و طبیعت سبز اطراف آن به زیبایی این مکان افزوده و باعث شده تا بسیاری از گردشگران تور آنتالیا از این مکان زیبا و تاریخی دیدن کنند. سنت پل در خلال سفرهای مذهبی خود از این شهر بازدید نموده است.


شهر باستانی پرج
شهر باستانی پرج

 

منطقه باستانی پرج آنتالیا شامل بازار های بزرگ و حمام عمومی می باشد که جزو جاهای دیدنی آنتالیا به حساب می آید. در منطقه برج آنتالیا یک تئاتر به سبک رومیان باستان ساخته شده است که شبیه به کلوزیوم در رم و تئاتر رومی در منطقه سیده آنتالیا است. مزیت تئاتر منطقه پرج آنتالیا ، نقش‌های برجسته پرکار روی دیوارها و ستون‌های آن است. طراحی‌هایی که روی صحنه تئاتر منطقه پرج آنتالیا ایجاد شده است را می‌توان در استادیومی باستانی در حومه شهر پرج آنتالیا نیز پیدا کرده است. در این بین باستان شناسان آماتور از تماشای دروازه زیبای شهر که در کنار ۲ برج بلند قرار گرفته است لذت خواهد برد.

درباره سایت

  • مرجع اصلی چارتر های تور ترکیه 97،تور ترکیه نوروز 97، تور آنتالیا، تور آلانیا، با ارزان ترین قیمت. رزرو هتل و بلیط هواپیما

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات